Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Sevnica je na 8. redni seji predsedstva 6. avgusta 2020 sprejelo sklep, da se v spomin na lani prezgodaj umrlega podpredsednika združenja Marka Černiča organizira memorial v njegov spomin v pikadu in streljanju, saj je pokojni Marko sodeloval v obeh disciplinah.

V ta namen je združenje izvedlo Memorial Marka Černiča, ki bo v prihodnje postal tradicionalen.

3. septembra 2020 je bila na sedežu združenja najprej tekma v pikadu.

Na njej je zmagal Bojan Sorčan, drugi je bil Franci Selak in tretji Vlado Cizl.

10. septembra 2020 je za isti memorial v organizaciji Strelskega društva Marok Sevnica na strelišču Izem nad Radno potekal 7. krog strelske lige za discipline 25 m.

Najboljši posameznik na športni pištoli 9 mm je bil Matej Kolman s 174 krogi pred Danilom Petrinom, ki je dosegel 173 krogov in Jankom Božičem, ki je dosegel 168 krogov. Najboljši posameznik na športni pištoli malega kalibra je bil Jani Košir s 186 krogi, drugi je bil Ivan Petrič s 169 krogi in tretji Jazbinšek Anton s 168 krogi. V skupni razvrstitvi, ki zajema pet najboljših uvrstitev vsakega posameznika je na pištoli 9 mm bil najboljši Danilo Petrin, drugi je bil Janko Božič in tretji Mirko Ognjenovič. S pištolo malega po seštevku petih najboljših krogov je bil Jani Košir, drugi je bil Ivan Petrič in tretji Zdenko Frece.

Zaključek memoriala je potekal v Gostišču Felicijan v Boštanju, kjer je medalje in pokal zmagovalcem podelila družina pokojnega Marka Černiča.

Za OZVVS Sevnica: Zoran Zelič